Jaro je tu!

Když měl Antonín Kratochvíl fotit Davida Bowieho, řekl mu: „V ateliéru nefotím, pojďme ven, hledat světlo.“ Přesně tohle mám rád, hledat světlo. Portrét jako kombinace fotografovaného člověka, o kterého jde především, dobrého světla a zajímavé lokace. Zde pár ukázek z portrétního focení v jarní… chcete vědět víc?

Salon východočeské fotografie 2018

Minulý víkend, v sobotu 7. dubna proběhla vernisáž 5. ročníku Salonu východočeské fotografie v krásných výstavních prostorách Galerie Kinský Nového zámku Kostelec nad Orlicí. Fotografie zde vystavuje 38 autorů vybraných odbornou porotou a 3 hosté. Je zde k vidění více jak 200 fotografií, barevných… chcete vědět víc?

Otevřít pouze v temné komoře

Minolta Autocord, dvouoká zrcadlovka vyráběná v letech 1955–1966. Svého času můj nejoblíbenější fotoaparát. S tímhle strojkem jsem nafotil kompletně i diplomovou páci. Aparát je je dodnes plně funkční. Žádná elektronika a plast z Číny, jen poctivá mechanika z kovu. Ozubená kolečka, páčky, pružinky… chcete vědět víc?

Svatební Valentýnská výstava

Minulý víkend 10. 2.-11.2. proběhla Svatební Valentýnská výstava v prostorách zámku v Novém Městě nad Metují, kterou pořádala  Svatební agentura paní Leixnerové Brandejsové. Byly zde k vidění svatební šaty, kabelky a střevíčky, pánské obleky, kravaty a košile. Dále snubní prsteny, svatební oznámení… chcete vědět víc?

Fotografování miminka

Fotografování miminka je radostná, někdy trochu náročná věc.  Tohle focení probíhalo ve chvílích mezi přebalovánín, kojením, mazlením. Pózování nepřicházelo v úvahu, protože miminko už mělo svoje jasné představy o tom, jak trávit načaté odpoledne. Proto se fotilo osvědčeným reportážním způsobem a… chcete vědět víc?