Broumov, genius loci

V září loňského roku jsme jednoho pozdního odpoledne krátce navštívili Broumov, kde probíhala výstava obrazů Jiřího Sopka. Broumov, město v severovýchodních Čechách na hranici s Polskem bylo založeno asi roku 1255. Jeho historie je úzce spjatá s řádem Benediktinů. Jeho dominantou je klášter s… chcete vědět víc?

To nejlepší z roku 2018

Zde je výběr padesáti nejlepších svatebních fotografií, které jsem nafotografoval v roce 2018. Nutno říci, že výběr nebyl pro mne jednoduchý. Ne proto, že bych neměl z čeho vybírat, právě naopak. Ale dal jsem si limit padesáti fotografií. A možná, kdybych vybíral v jinou dobu, byl by též trochu… chcete vědět víc?

Terakotová armáda

Čína roku 1974. Rolník jménem Li-šan se svými pomocníky při hloubení studny nalezl střepy hliněnných plastik a bronzové součásti zbraní. Po následném, rozsáhlém archeologickém průzkumu byla objevena hrobka obřích rozměrů, v níž byla ukryta armáda 8000 terakotových soch bojovníků v životní velikosti… chcete vědět víc?

Náchodský výtvarný podzim

V Galerii výtvarného umění v Náchodě tento podzim probíhá další, již 35. ročník Náchodského výtvarného podzimu, výtvarný salón vybraných autorů z regionu Náchodska, Broumovska, Jaroměřska, Trutnovska a části Rychnovska. Letošního ročníku se účastní 57 autorů, kteří zde představují malby, grafiky,… chcete vědět víc?

Letní Praha

Pár postřehů z poslední letní návštěvy Prahy. Navštívil jsem výstavu Josefa Koudelky v Uměleckoprůmyslovém museu. Ačkoliv mezi laickou veřejností není příliš znám, patří mezi nejznámější a nejslavější české fotografy v zahraničí. Stejně tak jako fotograf Antonín Kratochvíl. Proto mne napadlo krátké… chcete vědět víc?

« Předchozí 1 2 3 4 5 6 Následující »